شهرآرانیوز

خبر ویژه

طرح اوقات فراغت ایلام به‌صورت مجازی در ۳۰۷ کانون فرهنگی‌هنری استان اجرا می‌شود

 رئیس کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان ایلام از اجرای طرح اوقات فراغت در ۳۰۷ کانون فرهنگی هنری مساجد ایلام به‌صورت مجازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت‌الاسلام علی چراغی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری گفت: از مجموع 1000 مسجد، حسینیه و تکیه فعال در سطح استان ایلام تعداد 307 کانون فعال  با 24 هزار عضو در استان ایلام فعال هستند.

وی افزود: این کانون‌ها در ایام کرونا نیز نقش‌آفرینی کردند و توانسته‌اند ارتباط دوسویه مردم و مسئولان را در امر پیشگیری، حضور در کمک مومنانه و برگزاری مناسبت‌های ویژه ملی در بستر فضای مجازی را فراهم آورند.

چراغی‌پور سپس اجرای برنامه‌های اوقات فراغت امسال را با توجه به شرایط کرونایی و قرمز استان ایلام در فضای مجازی عنوان کرد و گفـت: طرح اوقات فراغت امسال با محوریت ائمه جمعه و جماعات، هیئت امنای مساجد و سایر نهادهای فعال فرهنگی در مساجد به انجام می‌رسد.

وی افزود: برنامه‌ها با عنوان " شبستان " در حوزه‌های، فرهنگی، هنر، نوآوری، قرآن و عترت، عقاید، معرفی کتاب ، اطلاع رسانی و تقویت روح مقاومت به انجام می‌رسد.

وی یکی دیگر از برنامه‌های این ایام را با عنوان "سه‌شنبه‌های تکریم" نام برد و گفت: این برنامه که به بزرگداشت نام و یاد شهدای دوران دفاع مقدس و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار می‌شود.

چراغی‌پور خاطرنشان کرد: مدت زمان اجرای برنامه "سه‌شنبه‌های تکریم" به مدت 20 هفته خواهد بود و نخستین قسمت آن فردا سه‌شنبه 17 تیرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس با تکریم از خانواده شهید روحانی «محمد رضا قربانی» در ایلام انجام می‌شود.

گفتنی است؛ شهید روحانی محمدرضا قربانی از طلاب ایلامی است که در دوران دفاع مقدس در شرق بصره به شهادت رسیده است و پیکر این شهید بعد از 13 سال به کشور بازگشت.