شهرآرانیوز

خبر ویژه

۱۶۰ نفر از مدافعان سلامت در استان ایلام به کرونا مبتلا شده‌اند

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: 160نفر از مدافعان سلامت به بیماری کرونا مبتلا شدند که این افراد شامل نیروهای بهداشتی، کارکنان شاغل در بیمارستان‌ها و تعدادی از کادر اداری و اعضای هیئت‌علمی هستند که از این تعداد فقط دو نفر بستری شدند و بقیه در قرنطینه خانگی بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: اعمال محدودیت‌ها برای این هفته موقتی است و اگر نتیجه مطلوب حاصل نشود امکان تمدید این محدودیت‌ها هم وجود دارد.

کریمیان در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم خاطرنشان کرد: در فروردین و اسفندماه بیشترین همکاری مردم در خصوص رعایت پروتکل‌ها داشتیم به صورتی‌که 90درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کردند ولی متأسفانه بعد از بازگشایی‌ها این درصد به پایین‌ترین حد خود یعنی 5 تا 10 درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه 80درصد کسانی که از ابتلا به کرونا در استان فوت شدند دارای بیماری زمینه‌ای بودند و تنها 20درصد بیماری زمینه‌ای نداشتند که آن‌ها هم ازلحاظ سنی بالا بودند گفت: بیش از 29هزار نفر از افراد پرخطر با اولویت بیماران دیابتی، فشارخونی، ام‌اس و سرطانی توسط همکاران مسئول بیماری‌های غیر واگیر در سراسر استان غربالگری انجام‌گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه در استان فوت مادر باردار براثر ابتلا به کرونا نداشته‌ایم.